Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Менш ніж 5% людей у світі мають ці унікальні особливості

​Перевірте — може ви є серед них?

Людина — це неймовірне творіння природи. Кожна людина унікальна — двох однакових не буває. Але при цьому багато які характеристики і риси у нас спільні, інформує Ukr.Media.
Є, втім, такі особливості, якими володіє лише невеликий відсоток населення планети.
Раптом ви — один з них?
Золота кров

Золота кров — це не те, що ви думаєте. Так називається не золотий колір крові, а вкрай рідкісна група крові, властива приблизно 40 людям в усьому світі.
Кажучи науково, у людей із золотою кров'ю відсутні всі антигени в резусній системі, тобто вони можуть виступати донорами для людей з будь-якою рідкісною групою крові. Це робить їх безцінними для медиків: якби не вони, людям з рідкісною групою довелося б підбирати точну відповідність для переливання крові, що може тривати місяці і навіть роки.
Химеризм

Химеризм — це наявність в організмі не одного, а двох повних геномів (наборів ДНК). Один геном переважає в одній частині тіла, другий — в інших органах і тканинах.
У всьому світі відомо всього близько 100 чоловік з химеризмом, хоча, швидше за все, їх набагато більше.
Дірочка біля вуха

Преаурикулярна пазуха — це вроджений дефект, при якому на зовнішньому вусі з'являється невеликий отвір чи западинка. Найчастіше це абсолютно безпечно, але може трохи підвищити вразливість перед інфекцією.
На Заході ця мутація зустрічається вкрай рідко — до неї схильні менш як 1% населення, а ось в Азії та Африці вона набагато більш поширена, торкаючись до 10% населення.
Здатність розрізняти «невидимі» кольори

У звичайному людському оці є три колбочки, що дозволяють йому розрізняти безліч кольорів спектру. Але у так званих тетрахроматів є четверта, що дозволяє їм розрізняти до 100 мільйонів кольорів! Для порівняння: носії трьох колб розрізняють близько мільйона кольорів.
Невразливість перед холестерином

У 2004 році вчені виявили, що у деяких людей відсутній робочий ген PCSK9, а це означає, що їм можна не піклуватися про рівень холестерину! Фармацевтичні компанії вже зараз розробляють препарати, що блокують PCSK9 у пацієнтів з небезпечно високим рівнем холестерину.
На сьогодні ця мутація виявлена тільки у деяких афроамериканців. У цих людей ризик серцево-судинних захворювань на 90% нижче середнього.
Надміцні кістки

У 1994 році вчені відкрили мутацію гена LRP5. Цей ген управляє виробленням і виділенням білка, відповідального за щільність кісток.
У таких людей щільність кісток у вісім разів вища, ніж у середньостатистичної людини, що практично виключає можливість перелому в нормальних умовах.
Довгий долонний м'яз

Наші предки багато лазили по деревах, з-за чого у них розвинувся певний м'яз (і зв'язка), — причому він досі зустрічається у деяких людей!
Щоб дізнатися, чи є вона у вас, покладіть руку на рівну поверхню долонею вгору, з'єднаєте великий палець з мізинцем і злегка підніміть руку. Якщо під шкірою позначилася зв'язка (фото зліва), значить, у вас вона є! А якщо ні (праворуч) — то немає.
Це не така вже й рідкість, але все одно цікаво, правда?
Подвійні вії

Мутація гена FOXC2 — основна причина красивих вій Елізабет Тейлор. Це порушення, іменоване дистихіазом, призводить до появи додаткового ряду вій над верхньої і нижньої лінією вій.
Елізабет Тейлор — найвідоміша носителька цього порушення, яке дозволило їй прославитися через незвичайні очі. Однак дистихіаз може викликати сильне подразнення очей і навіть порушення зору, бо зайвий ряд вій іноді вростає в очі.
Зайві ребра

Шийне ребро — це додаткове ребро над першим ребром, яке зустрічається досить рідко і зазвичай у жінок.
У деяких випадках це порушення може бути болючим, якщо зайві ребра тиснуть на нерви, органи або кровоносні судини. У крайніх випадках навіть потрібне хірургічне втручання.
Відсутність потреби у сні

Людям з мутацією гена DEC2 потрібно набагато менше сну, ніж усім іншим. Вони можуть повноцінно виспатися всього за пару годин.
Ця мутація була у таких відомих людей, як Маргарет Тетчер, Сальвадор Далі, Уїнстон Черчилль і Нікола Тесла.
Відсутність зубів мудрості

У 20% людей немає зубів мудрості, що вважається нормою. Причому поширеність зубів мудрості залежить від популяції: наприклад, їх немає майже у 100% мексиканських індіанців, але зате вони є у майже всіх тасманійських аборигенів. Ці відмінності кодуються геном PAX9 (і, можливо, деякими іншими).
Руде волосся

Чи знаєте ви, що люди з натуральними рудим волоссям складають всього 1-2% населення? А це так! Генетична мутація, відповідальна за цей колір волосся, зазвичай також забезпечує блакитні очі.​


Читайте найцікавіші та найактуальніші новини Тячівщини також на нашому каналі у Телеграмі та ІнстаграміЗагрузка...

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Професійна розробка сайтів