Мурашки по тілу: чому це відбувається і яка їх суть

​Про що свідчать мурашки по тілу?

Всі чудово знають, що таке мурашки по шкірі. Вони можуть з'являтися в абсолютно різних ситуаціях. Наприклад, коли ви почули приголомшливу новину. Або вас обдуло вітром після купання в теплому морі. Або ж ви просто слухаєте музику, яка вам дуже подобається, інформує Ukr.Media. Але ви замислювалися хоч раз, чому наше тіло реагує саме таким чином?
Що таке мурашки?
Мурашки — фізіологічне явище, яке передалося сучасній людині від її предків. Вони проявляються у формі крихітних піднесень на тілі, які змушують наші волоски стирчати. Зараз мурашки не грають для людини ніякої ролі, але раніше вони приносили велику користь.
Чому вони з'являються?
Вони виникають в результаті скорочення мініатюрних м'язів, прикріплених до кожного волоска. В результаті виникають невеликі опуклості на шкірі. Найчастіше це відбувається, коли людина відчуває холод. У тварин з густою шерстю, мурашки захоплюють повітря і створюють шар, який служить в якості ізоляції. Чим товщий шар вовни, тим більше зберігається тепла.
Крім того, вчені вважають, що мурашки є результатом підсвідомого вивільнення адреналіну — гормону стресу. Цей гормон виробляється у верхній частині нирок. У людей адреналін виділяється із-за холоду, почуття страху, сильних емоцій або стресу. Мурашки можуть супроводжуватися спітнілими долонями, прискореним диханням і серцебиттям, тремтінням у тілі, підвищенням артеріального тиску і відчуттям метеликів в животі.
У тварин, гормон виділяється, коли їм холодно або вони знаходяться в стресовій ситуації. Приміром, фахівці під час експерименту фіксували виникнення мурашок у кішок, коли вони бачили собаку, іншими словами загрозу. Люди ж можуть зіткнутися з цим явищем, коли дивляться, наприклад, фільм жахів або навіть просто згадують неприємну ситуацію з минулого.​

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду