Як побороти новорічне похмілля: 6 способів привести організм у порядок

Активоване вугілля

Активоване вугілля допоможе у тому випадку, якщо мова йде про звичайне харчове отруєння. 

Активоване вугілля гарно сорбує великі гідрофобні молекули — наприклад, бактеріальні токсини. Але, на жаль, проти маленьких молекул алкоголю та оцтового альдегіду вугілля абсолютно безсиле. Не варто навіть пробувати.

Тож для полегшення стану похмілля з аптечних засобів є сенс використовувати лише ліки від головного болю. Проте ті, які не містять парацетамолу.

Розсіл

Цей народний рецепт справді працює. Після алкогольного отруєння організм зневоднений, тому важливо компенсувати втрачену рідину. Крім того, за рахунок вмісту солі відновлюється електролітний баланс.

Бульйон

Бульйон так само допомагає полегшити симптоми похмілля. По-перше, це рідина. А по-друге, в складі бульйону є поживні легкодоступні речовини, які дозволяють швидше побороти виснаження.

Мед

Покращити самопочуття допоможе склянка води з чайною ложкою меду і соком лимона. Такий напій тамує спрагу, відновлює сили організму і додає енергії за рахунок глюкози в складі меду.

Кисломолочні продукти

Міцний алкоголь подразнює шлунок. Кефір і натуральний йогурт добре заспокоюють його стінки.

Напої, які містять кофеїн

Чорний або зелений чай і кава з цукром поліпшують стан після алкогольного отруєння. Кофеїн стимулює нервову систему і допомагає організму позбутися токсинів через нирки.

Отже, щоб подолати похмілля, окрім звичайної води, можна вживати:

розсіл;

бульйон;

воду з медом та соком лимона;

кисломолочні продукти;

напої з кофеїном.

Однак існує ще популярний, але вкрай шкідливий спосіб боротьби з похміллям — нова порція алкоголю. Після "гуляння" напередодні печінка і так зазнає руйнівного впливу. Вживання алкогольних напоїв наступного ранку може замаскувати симптоми на деякий час, але подвоїть негативні наслідки для здоров'я.

Похмілля виникає тоді, коли падає рівень алкоголю і зростає рівень оцтового альдегіду. "Знеболюючий" ефект спиртних напоїв закінчився, а оцтовий альдегід продовжує отруювати організм.

Якщо людина похмеляється, вона знову отримує трохи "наркозу". Неприємні симптоми стають менш помітними, проте навантаження на печінку лише збільшується.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду