DataLife Engine / Степан Сінник 15 серпня: історія, традиції та прикмети свята

Степан Сінник 15 серпня: історія, традиції та прикмети свята

​У народі святий Стефан вважається покровителем коней, тому йому молилися за здоров'я і захист цих тварин.

Степан Сінник відзначається 15 серпня 2019 року (2 серпня за старим стилем). В цей день церква відзначає перенесення в столицю Візантії з Єрусалиму мощей апостола від сімдесяти Стефана. Це народне свято зустрічі осені, інформує Ukr.Media.
Святий блаженний Стефан був не тільки одним із семи помічників учнів Христа, але і першою людиною, яка прийняла мученицьку смерть за християнську віру. За переказами, він займався проповідницькою діяльністю нарівні з апостолами в Єрусалимі. За одну з проповідей був притягнутий до суду і побитий камінням (приблизно в 33-36 році).
Ім'я Степан переінакшили наші предки з імені Стефан. А слово «Сіновал» додалося до назви свята тому, що ця пора — час сінокосу.
Традиції та обряди
У давнину в цей день плели «Степанов вінок». Вся родина збирала трави для нього. Готовий вінок був повішений у червоному кутку хати. Вважалося, що в ньому живе цілюща сила духу полів. І щоб розбудити її, треба було зробити відвар з декількох травинок вінка.
Також проводився обряд поведінки щодо коней. Викупану тварину господар приводив до джерела і, кинувши туди монетку, напував її. Після цього клали монету в шапку з водою, і кінь пив звідти. Ще її ховали під яслами. Після цього кінь ставав спокійнішим і не боявся нечисті.
Прикмети
15-08-2019, 12:27
Вернуться назад