На Тячівщині селяни вимушені створювати стихійні звалища сміття? (ВІДЕО)

​Сміттєва проблема – одна з найактуальніших на Закарпатті. Якщо у містах вивозом сміття займаються підприємства – чи комунальні чи спеціалізовані, то у більшості сіл люди викидають відходи у річку, у ліс, просто при дорозі – куди доведеться.Жодного сміттєвого баку у дворогосподарствах села Колодне на Тячівщині знімальна група “М-Студіо” не побачила. Виявилося, їх просто немає, врешті як і організації, яка займається вивозом твердих побутових відходів. Під ліс на околиці села місцевий житель з власної ініціативи вивозить возом мішки з твердими відходами. Так і виникло стихійне сміттєзвалище.

З одного боку – такі стихійні сміттєзвалища екологічно небезпечні, а з іншого – куди людям вивозити непотріб, адже жодного сміттєпереробного заводу на Тячівщині та загалом на Закарпатті немає.

Зі слів очільника обласної ради Михайла Рівіса, представники Тячівського району ініціювали в цьому напрямку співпрацю з краєм Височина Чеської республіки, де один із векторів – поводження з відходами. У результаті робочого візиту делегації від Закарпатської облради 14 вересня – підписаний договір про співпрацю.

Голова облради каже: біля села Яноші на Берегівщині запрацює сміттєпереробний комплекс, а три мобільні сміттєсортувальні групи – це спеціальні машини – сортуватимуть та забиратимуть тверді побутові відходи зі спеціально підготовлених майданчиків. Реалізують проект до 2020 року. Залишилося ще заохотити закарпатців сортувати сміття.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду