Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Уряд вніс зміни у порядок оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки

З початку цього року вже понад 38 тисяч закарпатців стали власниками паспорта громадянина України у формі ID-картки, із них 4850 мешканців Тячівського району. Отримати внутрішній електронний документ до цього часу могли лише особи, які досягли  14-річного віку та оформлюють паспорт вперше, а також ті громадяни, які змінили прізвище, втратили паспорт, або звертаються для вклеювання фотокартки по досягненню 25- та 45-ти річного віку.
5 жовтня набули чинності зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».
Відтак, громадяни України мають можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.
Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості. Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно. За обмін паспорта-книжечки на електронний паспорт необхідно лише сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 грн, а у разі термінового оформлення – 366 грн. Крім того, при обміні паспорта зразка 1994 року у зв’язку з втратою, крадіжкою чи псуванням додатково до вартості ID-картки сплачується держмито у розмірі 34 грн. 
Звертаємо увагу, що вклейка фотокартки по досягненню  25- та 45-ти річного віку у паспорт-книжечку можлива лише у випадку звернення особи в місячний термін з моменту  досягнення відповідного віку.  У іншому разі громадянину оформляється лише паспорт громадянина України у формі ID- картки.
Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.  
      Начальник Тячівського РВ
ГУДМС України в Закарпатській області
Сойма Д.Д.Читайте найцікавіші та найактуальніші новини Тячівщини також на нашому каналі у Телеграмі та ІнстаграміЗагрузка...

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Професійна розробка сайтів