Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У мережі показали який вигляд мали соляні шахти Солотвина за часів Чехословаччини (ФОТО)


Як повідомляється на сайті “Тячів“, соляні шахти у Солотвині були передані у державну власність Чехословаччини 10 вересня 1919 року на основі Сен-Жерменського мирного договору.
“Про роботу одного з стратегічних на той час підприємств Підкарпатської Русі, що входила до складу Чехословаччини, пише відомий журнал PESTRY TYDEN. У номері від 30 березня 1927 року роботі соляних шахт присвячена публікація з фото”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що шахти мають великі запаси кам’яної  солі, родив ще розташоване поблизу румунського корону на правому березі річки Тиса. В експлуатації функціонували  дві шахти: “Франтішек”, побудована в 1808 році, і “Людвік”, заснована в 1804 році. На початку функціонування шахт, сіль вивозили на підводах з конями, пізніше процес механізували. Вся шахта справляє враження великого залу шириною від 30 до 40 м і висотою до 90 метрів, – пише автор статті та додає відповідні світлини.
“Більші ширини досягалися за рахунок збереження соляних стовпів між просторами, і таким чином великі простори були з кількома рядами колон під робочою стелею солі. Транспортування солі в клітку відбувалося за допомогою невеликих залізних візків на рейках. Соляні пласти підривали за допомогою динаміту, проте заклади підривну «кульки» невеликої потужності. Далі працівники шахти вбивали металеві клинки в отвори, яка уторилися внаслідок вибуху, таким чином відшаровуючи пласти з сіллю”, – зазначається у статті.
Далі пасти піднімалися на поверхню до цехів з дробарками та шліфувальними машинами, які відокремлювали сіль від інших домішків. Виготовляли харчову сіль високої якості та кормову сіль для худоби нижчої якості. Продукція належить Міністерству громадських робіт. Також функціонували соляні ванни, які містили від 26 до 30% солі, де з великим успіхом лікували ревматизм, ішіас, захворювання кісток тощо.Загрузка...

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Професійна розробка сайтів