Тячівську районну лікарню внесено до переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах

На днях Кабінет міністрів України затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року. Всього в Україні їх буде 211. Серед 8 -и визначених закладів і Комунальне некомерційне підприємство  "Тячівська районна лікарня".  
Слід наголосити, що при визначенні таких лікарень було взято  до уваги доступність медичних закладів для пацієнта. З будь-якого населеного пункту хворого мають доставити до лікарні максимум за годину. Тож зрозуміло, що Тячівська районна лікарня потрапила в цей перелік, адже відстань від найбільш віддалених гірських населених пунктів до райцентру 60 -80 км.

Вибір опорних медзакладів, як твердить МОЗ, відбувся за єдиним підходом до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленим у співпраці з НСЗУ, міністерством розвитку громад, представниками проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних держадміністрацій.
Відтак до переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть:
  • безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини;
  • своєчасність доступу до медичної допомоги;
  • економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.
  • Ці заклади матимуть належне робоче навантаження та забезпечать належний рівень безпеки пацієнта.
Опорні лікарні – це загальнодержавний пріоритет.  В медичні заклади такого типу скеровуватимуть пацієнтів з інсультом, інфарктом, у них прийматимуть пологи і надаватимуть неонатологічну допомогу. Тут також лікуватимуть  пацієнтів з політравмою, гострою хірургічною патологією, черепно-мозковою травмою, нейротравмою тощо.

ТЯЧІВ NEWS
Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду