Через недотримання карантинних заходів у Дубовому побільшало хворих на Ковід-19

За останні два тижні різко зросла кількість недужих на гострі респіраторні захворювання серед мешканців  Дубового. За офіційними статистичними даними Національної служби здоров’я України, станом на 3 серпня  з початку пандемії на коронавірус у Дубовому захворіло 18 людей, ще у 21 людини підозрюють недугу. Наразі одужала тільки одна особа.  На жаль, через ускладнення, спричинені Ковідом, померла одна людини. 
Лікарі кажуть, що до спалаху в селищі призвело недотримання карантинних заходів. 
Якою сьогодні є епідеміологічна ситуація в селищі – розпитуємо у завідуючої амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ганни Куцин.   
Зі слів Ганни Василівни, наразі ситуація з захворюванням на гострі респіраторні захворювання серед дубівчан доволі напружена. Значно зросла кількість таких хворих за останні два тижні.  До сімейних лікарів звертаються люди зі скаргами на підвищену температуру тіла, м’язову біль, кашель, слабкість, відсутність смаку та нюху. А оскільки такі симптоми у основному проявляються у хворих на Ковід-19, то оглядають цих пацієнтів лікарі у спеціальній окремій палаті з дотриманням епідеміологічних заходів.  Під час огляду в недужого пульсоксиметром вимірюється насиченість крові киснем, тобто визначається рівень сатурації, за клінічними  показниками недужого направляють на рентген. ПЛР-тестування хворих також проводиться за направленням сімейного лікаря.
  • Наразі більшість осіб, у яких лабораторно підтверджено Ковід-19, перебувають на амбулаторному лікуванні та на самоізоляції. І тільки двоє пацієнтів проходять лікування у спеціалізованих медзакладах. На жаль, одна особа, що мала супутні захворювання, померла від ускладнень, які спричинені вірусом, - зазначає лікарка.
Зі слів медика, краще переносять хворобу люди віком до 30 років та ті, у яких нема супутніх захворювань.  Ускладнення виникають у тих пацієнтів, вік яких за 55 років, і які мають супутні недуги -  захворювання ендокринологічної системи та дихальної системи, серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, онкологію.
Ганна Василівна каже, що, на жаль, дубівчани ще не усвідомили того, наскільки небезпечною є недуга. Адже більшість не дотримуються самоізоляції, влаштовують різні масові заходи, у місцях масового скупчення людей не носять масок. Тож закликає дубівчан бути свідомими та дотримуватися карантинних заходів: уникати місць скупчення людей, носити маски, рукавички, якомога частіше мити руки з милом, а також при перших симптомах недуги – звертатися у телефонному режимі до сімейних лікарів та не займатись самолікуванням.
Л.БІЛАК

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду