Революція в школах України: що зміниться з вересня

Революція в школах України: що зміниться з вересня


Кабмін затвердив субвенцію на програму "Нова українська школа", яка є однією з ключових реформ Міністерства освіти.

Про це йдеться в сюжеті "Радіо НВ". Відзначається, що на початкову освіту було витрачено понад мільярд гривень - це рекорд за всю історію України.

"Це 1 млрд 385 млн 200 тис. грн, майже 1 млрд - це оснащення початкової школи, 380 млн - це підвищення кваліфікації вчителів. Загальні підходи до розподілу цієї субвенції - це дуже важливо: 998,7 млн - це виключно оснащення. 40% цих грошей будуть спрямовані за закупівлю дидактичних матеріалів для першого класу", - розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Повідомляється, що держава і місцева влада будуть розподіляти між собою фінансування початкової освіти. Для міст обласного значення буде працювати принцип 70% на 30%, де більшу частину витрат візьме на себе держава. Для районів і об'єднаних територіальних громад це співвідношення складе 90% на 10%. Для сільської місцевості, а також для місцевості, розташованої на лінії зіткнення, передбачено співвідношення 95% на 5%.

Відзначається, що в країнах Європи комфорт учнів є першим пріоритетом - там вдосконалення обладнання і модернізацію класів кошти вкладають щорічно, щоб дати учням не тільки знання, а й зробити так, щоб вони отримували задоволення від процесу навчання.

Виконуючий обов'язки директора Одеського обласного інституту удосконалення вчителів Любов Задорожна розповіла, що на обладнання одного класу може знадобитися 150-250 тис. гривень. Сума буде залежати від кількості учнів в класі.

"Там і меблі, і дидактичні матеріали - на кожен даний вид є своє фінансування і своє співвідношення. Є і на підвищення кваліфікації вчителів, є на мультимедійні комплекси, які повинні бути - скажімо, міні-друкарня, яка повинна бути в кожному класі, - і електронні підручники, які будуть випробувані - теж є фінансування окремо для перших класів", -розповіла вона.

Самі ж будівлі шкіл перебувають на балансі органів місцевого самоврядування. Але щоб створити новий освітній простір, передбачене реформою, потрібно перебудувати освітні установи, а не просто замінити вікна чи двері. ???

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду