Неправильна парковка в Україні: де не можна ставити авто і що загрожує порушникам

??Неправильна парковка в Україні: де не можна ставити авто і що загрожує порушникам
В Україні порушення правил парковки на вулицях загрожує штрафами в розмірі 255, 510 і 1020 гривень. Як повідомляє "Авто Інформатор", сума залежить від того, в якому місці водій залишив свій транспортний засіб.

Мінімальний штраф за неправильну парковку складає 255 гривень. Зокрема, це загрожує тим водіям, які залишили машину на пішохідному переході, газоні, перехресті або тротуарі.

Неправильна парковка в Україні: де не можна ставити авто і що загрожує порушникам

Парковка на пішохідному переході


У пунктах 15.9 та 15.10 ПДР зазначено, що паркування заборонено в наступних місцях: на залізничних переїздах; на трамвайних коліях; на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними та в тунелях; на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків; на перехрестях і ближче 1 м від краю проїжджої частини при відсутності на них пішохідного переходу.

Також, зупинятися не можна в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортом, який зупинився, менше 3 метри.

Крім того, ближче 30 метрів від зупинки громадського транспорту; ближче 10 метрів від виконання дорожніх робіт; де неможливо зустрічний роз'їзд або об'їзд транспорту, який запунився; де машина закриває сигнали світлофора або дорожні знаки; ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і в місці виїзду.

Неправильна парковка в Україні: де не можна ставити авто і що загрожує порушникам

Парковка біля зупинки громадського транспорту


Крім перерахованого, стоянка заборонена: на тротуарах - для руху пішоходів повинно залишитися мінімум 2 метри; ближче 50 м від залізничних переїздів; поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху.

Також, не можна залишати машину, де вона перешкоджатиме руху інших транспортних засобів або пішоходів; ближче 5 м від контейнерних майданчиків; на газонах.

Штраф у розмірі 510 гривень за неправильну парковку можна отримати, якщо авто створює перешкоду іншому транспорту або пішоходам, а також стоянка на смузі для маршруток.

І найбільший штраф загрожує водіям, які залишили свою машину на місцях для людей з інвалідністю. Він становить 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 1020 гривень.

Неправильна парковка в Україні: де не можна ставити авто і що загрожує порушникам

Парковка на місці для людей з інвалідністю


Джерело ??

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду