Шенген нового зразка: безвіз стане платним

Українцям і громадянам інших країн, які не є членами ЄС, доведеться попередньо заповнювати анкету і платити за в'їзд

Багато закарпатців подорожують в країни ЄС. Це і відпочинок, і робочі візи і ділові подорожі. Як сприйме цю новину наразі невідомо, але в любому випадку радості це не принесе. Згадаємо, як з самого початку раділи н Закарпатті, а тепер ця радість може перетворитися в реальне обурення.
У Європі запровадять нову систему авторизації та інформації про подорожі для поїздок до шенгенської зони. Її створення вже схвалив Європарламент. Про це в четвер, 5 липня, повідомляє Європейська правда.Зазначається, що безвіз відтепер не буде безкоштовним, а на в’їзд у шенгенську зону потрібно буде отримувати дозвіл.
“Громадяни країн, які не є членами ЄС, які звільнені від візових вимог, повинні отримати дозвіл перед поїздкою в ЄС згідно з новими правилами, підтриманими парламентом у четвер”, – йдеться в повідомленні.
Нова система, яка почне працювати у 2021 році, дозволить проводити додаткові перевірки безвізових мандрівників, а також осіб, які можуть становити небезпеку, нелегальних мігрантів і осіб з епідемічним ризиком.
Громадяни більш ніж 60 країн і територій, звільнених від візових вимог для в’їзду в ЄС, включно з Україною, повинні будуть заповнити електронну форму до своєї подорожі і внести особисті дані (включаючи ім’я, дату і місце народження, стать і національність), інформацію з документів для подорожей (дійсність, країна видачі), домашню адресу і контактну інформацію, а також зазначити європейську країну першого в’їзду.
Авторизація для подорожей коштуватиме 7 євро – безкоштовно для мандрівників у віці до 18 років і осіб за 70 років. Вона буде дійсна три роки або ж до закінчення терміну проїзного документа.
Заявник також повинен буде інформувати владу про будь-які вироки за серйозні кримінальні злочини (такі, як тероризм, сексуальна експлуатація дітей, торгівля людьми чи наркотиками, вбивства і згвалтування), про перебування в конкретних зонах війни чи конфліктів і будь-які попередні адміністративні рішення, які передбачають виїзд з країни, протягом останніх 10 років.
Кожна заявка буде автоматично перевірена в усіх відповідних базах даних, щоб визначити, зокрема, чи не був використаний загублений чи вкрадений проїзний документ, а також чи не був виданий ордер на арешт. Переважна більшість заявників отримають дозвіл практично миттєво.
Якщо під час перевірки буде позитивна відповідь на будь-яке питання про кримінальні справи, поїздки в зони конфліктів і наказ про виїзд з країни, дані будуть перевірені вручну – і буде оцінюватися ризик безпеки, міграції або епідемії.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду