В Карпатах чоловік постраждав через укус змії

Через укус змії за п’яту чоловік потрапив до лікарні

Закарпатців просять бути дуже обережними в горах. Почастішали випадки укусу змій.
3 липня до Верховинської ЦРЛ госпіталізовано 67-річного жителя села Кривопілля.
Чоловіка вкусила змія за п’яту правої ноги. Про це повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту ОДА.
Стан потерпілого середньої важкості.
З огляду на це, Управління ДСНС України у Закарпатській області нагадує правила поведінки під час зустрічі із змією та надання першої допомоги у разі укусу.
Щоб уникнути небезпеки, не варто гуляти в лісових хащах у відкритому взутті: необхідно взувати високі черевики чи кросівки, одягати грубі шерстяні шкарпетки, щільні та необлягаючі штани. Збираючи ягоди або гриби, потрібно розгрібати листя палицею, аби переконатися, що там на вас не чатує гадюка.
Забороняйте дітям досліджувати норки або щілини, лазити в тріщини, перетягувати колоди або величезні камені, під якими, зазвичай, водяться змії. Під час прогулянки лісом, в якому можуть водитись змії, відтворюйте якомога більше галасу: візьміть палицю і водіть нею по траві, пошарудіть ногами. Якщо ви побачили змію, то замріть і почекайте, поки вона сама відповзе. Не можна повертатися до плазуна спиною та виставляти перед собою руки.
Коли ж уникнути лиха не вдалося, та вас вкусила змія,  по-перше, потрібно знерухомити кінцівку, яка постраждала, щоб отрута якомога повільніше розходилася по організму. По-друге, прикласти лід – це також допоможе зменшити швидкість поширення отрути. По-третє, накласти м’яку шину, але ні в якому разі не джгут. Джгут, особливо якщо він накладений довше, ніж на одну годину, спричиняє некроз м’яких тканин. По можливості треба багато пити (міцний чай, кава тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан.
Найголовніше – людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу для надання лікарської допомоги. Особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою. При цьому треба знати, що протизміїна сироватка вводиться лише в лікувальних закладах і під контролем лікаря.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: дотримання правил безпечної поведінки в лісі, обережність та уважність допоможуть вам уникнути неприємностей.
 
У ДСНС України у Закарпатській області

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду