В Україні цього року зареєстрували вже 3 випадки захворювання на лихоманку Західного Нілу

В Україні цього року зареєстрували вже 3 випадки захворювання на лихоманку Західного Нілу
За 7 місяців поточного року в Україні зареєстровано три випадки захворювання на геморагічну гарячку Західного Нілу, всі - у Полтавській області. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, передає УНН.

“За 7 місяців 2018 року в Україні зареєстровано 3 випадки захворювань на геморагічну гарячку Західного Нілу (ГЗН), за аналогічний період 2017 року — 1 випадок. Всі випадки зареєстровані в Полтавській області, внаслідок укусів комарів, інфікованих збудником. Смертельних випадків не зафіксовано”, — йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНН, раніше у Києві виявлено випадок підозри на захворювання гарячкою Західного Нілу. Симптоми захворювання у чоловіка з’явилися після повернення з відпочинку на Кіпрі.

У Центрі громадського здоров'я розповіли, що чоловіка госпіталізували у відділення інфекційної реанімації Олександрівської клінічної лікарні Києва з попереднім діагнозом менінгоенцефаліт, лихоманка невідомого генезу. Аналіз сироватки крові направили до вірусологічної референс-лабораторії, в результаті якого були виявлені антитіла до вірусу лихоманки Західного Нілу. Наразі дослідження тривають.

Зазначимо, гарячка Західного Нілу — це небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У тяжких випадках супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку, лімфаденопатією, ураженням слизових оболонок, екзантемою. Має літньо-осінню сезонність, частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання, звідки ще одна назва — “качина лихоманка”.

На сьогодні хвороба розповсюджена в багатьох країнах Африки, Азії, Середземномор’я. Окремі спалахи реєструються в країнах Центральної Азії (Казахстан, Туркменія, Таджикистан), Закавказзя (Азербайджан, Вірменія), США, Канаді, Мексиці, країнах Центральної Америки і Карибського басейну, Австралії, зафіксовані випадки в Росії та Україні.

Нагадаємо, на початку вересня Європейський центр профілактики та контролю захворювань повідомив про зростання кількості людей, що заразилися лихоманкою Західного Нілу в ЄС та сусідніх країнах.

Джерело: УНН  ​

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду