Україна може ввести біометричні візи для росіян - Клімкін

Україна може ввести біометричні візи для росіян - Клімкін
Міністр закордонних справ Павло Клімкін допускає можливість введення для росіян біометричних віз.

Про це глава українського зовнішньополітичного відомства сказав в ефірі телеканалу "UA Харків", передає УНІАН.

Він заявив, що система біометричного контролю на прикордонних пунктах пропуску з РФ є ефективною.

"Ми створюємо банк даних, ми прекрасно розуміємо, що можуть бути маніпуляції, як бачите, відома історія з отруєнням Скрипалів - зміна ідентичності і т.д. Якщо є біометричні дані, ми прекрасно знаємо, про які людях йдеться, і просто зміна документів вже не допоможе", - заявив Клімкін.

"Цей банк буде напрацьовано. Ми далі будемо дивитися на його ефективність, але я вважаю, що цього мало. Нам потрібні подальші заходи, в тому числі і попередній запит, а мінімум - попереднє інформування російськими громадянами, що вони їдуть в Україну", - підкреслив Клімкін і додав, що з цього питання Рада національної безпеки і оборони приймала рішення.

"Не виключено, що нам потрібно дивитися на їх переміщення (росіян - ред.) на території України", - підкреслив Клімкін.

У зв'язку з цим глава МЗС сказав, що контроль переміщення росіян на території України зараз "здійснюється частково", а саме "для частини осіб, щодо яких є підозри".

"Але відслідковувати всіх, звичайно, досить складно. Але в перспективі, як це спрацює, потрібно аналізувати. Звичайні візи з Росією нам не допоможуть", - сказав Клімкін.

"Тоді, якщо це недостатньо ефективно, потрібно буде думати над впровадженням біометричних віз", - заявив Клімкін.

Клімкін також заявив, що виключає можливість легалізації подвійного громадянства з Росією.

"Хочу відразу сказати, я категорично заперечую і категорично проти будь-яких навіть ідей і думок про легалізацію подвійного громадянства з Росією, з агресором. Усі випадки отримання російського громадянства мають відповідно розслідуватися нашими спецслужбами", - цитує міністра "Інтерфакс-Україна".

Разом з тим, він припустив, що у випадку з іншими країнами питання легалізації подвійного громадянства може обговорюватися.

"Українці переїхали в Канаду або в Сполучені Штати, вони зберегли свою українську ментальність, вони готові нам допомагати. Можливо, ми можемо подивитися на умови, яким чином вони можуть, зберігаючи своє громадянство, отримати або тимчасово, або повністю і українське громадянство", - сказав Клімкін.

Він також висловив думку, що Україні потрібен новий закон "Про громадянство". 

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду