З початку року в Україні потонуло 583 людини, з яких 63 дитини


Про жахливу статистику повідомляє У ДСНС України.

Спекотні літні вихідні виявилися останніми у житті одразу 42-х українців, що потонули впродовж двох днів — 22 та 23 червня.

Серед загиблих — троє дітей. Схоже, що така статистика не лякає людей, адже чим ще можна пояснити таке зухвале нехтування застереженнями рятувальників?

Так, 23 червня у Дарницькому районі Києва, а саме на озері Вирлиця, черговий караул 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини за допомогою підручних засобів дістав з водойми тіло потонулої дитини 2009 року народження.

Водночас, на р. Десна, на Золотому пляжі Чернігова потонув хлопчик 2010 року народження. Його тіло було вилучено з води працівниками Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби. Попередня причина утоплення — порушення правил поведінки під час купання.

Питання “Де у цей час були батьки цих загиблих дітей?” залишається відкритим…

Наразі найбільша кількість смертельних випадків зафіксована у Київській області, де станом на 24 червня вода забрала життя 63-х осіб. У Чернігівській області та у м. Києві кількість загиблих сягає 45 людей та 42 особи відповідно. Більше 30-ти потонулих налічується також у Вінницькій, Волинській, Полтавській та Сумській областях.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонуло 583 людини, з яких 63 дитини. При цьому врятовано 198 людей, у тому числі 30 дітей.

Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об’єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

  • пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;

  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;

  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!