Українеця, який намагався провезти контрабандою айфони притягнеться до кримінальної відповідальності

На початку вересня митники пункту пропуску “Ужгороді” вилучили великі 2 партії товарів марки Apple, серед яких були не лише відомі телефони, а й ноутбуки, годинники та навушники. У першому випадку, українець намагався приховано провезти 229 одиниць техніки марки Apple. А згодом було затримано ще одну партію з 82 ґаджетами.


“На початку вересня прокуратурою зареєстровано два кримінальні провадження за інформацією, яка може свідчити про умисне ухилення від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах. Наразі ці два провадження об’єднані у одне, досудове розслідування у якому здійснюють слідчі податкової міліції Закарпатської області. Прокуратура області забезпечує процесуальний контроль за ходом слідства”, – зазначили у прокуратурі.


Тепер, у рамках відкритого провадження, орган досудового розслідування просить суд отримати доступ до техніки, яка зараз знаходиться у митників, і передати її на експертизу для встановлення суми збитків до держбюджету від несплати митних платежів.


У прокуратурі пояснюють, справою зацікавились через те, що розмір ухилення від податків може бути більше ніж на 960 500 грн, а це вже кримінальна відповідальність, а не адміністративна.


“Якщо ця сума за результатами експертизи не підтвердиться і не виявляться інші факти, які підпадають під кваліфікацію за іншими статтями ККУ, то провадження очевидно, що буде закрите”, – розповідають у прес-службі.


Тим часом, у ДФС Закарпаття розповіли, що у їх випадку, митниця складає протокол і направляє його на розгляд суду, який вже повинен вирішити долю Айфонів та інших ґаджетів.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду