Профспілка: закон про середню освіту дискримінує мешканців міст з населенням до 50 тисяч осіб, а також пенсіонерів

Обурення Профспілки працівників освіти спричинила норма закону, відповідно до якої державні заклади загальної середньої освіти III ступеня (10-12 класи) дозволено створювати лише радам міст з населенням понад 50 тисяч осіб.

Профспілка освітян вважає неприпустимими норми закону щодо надання права створювати ліцеї – заклади загальної середньої освіти III ступеня – лише обласним радам та міським радам міст з населенням понад 50 тисяч осіб. Профспілка сумнівається, що обласні ради засновуватимуть ліцеї у містах з меншим населенням та в селах.
Ці нововведення призведуть до ситуації, що в жодному селі, селищі та місті з населенням до 50 тисяч, а таких міст понад 370, не буде закладів, які забезпечують надання повної загальної середньої освіти,  – вважають автори профсіплкового звернення до спікера парламенту Дмитра Разумкова.
Закон містить низку інших проблемних положень, які потребують вилучення та врегулювання, – наголошують у профспілці освітян.
Окрім того, реалізація норм закону про обмеження права на роботу педагогів, які отримують пенсію за віком, призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч вчителів, вихователів та інших педагогічних працівників, – розповів заступник голови Профспілки працівників освіти Сергій Романюк в ефірі програми «Право на голос» агентства «ГолосUA».
На його переконання, звільнені у такий спосіб вчителі, яким запропонують річні контракти, можуть відмовитися від них та від роботи в школі взагалі, що спричинить кадровий колапс. Адже черги з молодих фахівців, охочих прийти їм на заміну, не спостерігається.
Ця професія непрестижна серед молоді передусім через принизливо низькі зарплати. Тому лише в столиці є 1300 учительських вакансій, –підсумовує Сергій Романюк.
За даними профспілки, у закладах загальної середньої освіти в Україні працюють майже 440 тисяч педагогів з яких:
  • 16 відсотків (в окремих регіонах – до 30 відсотків) — це люди пенсійного віку.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду