Правоохоронці отримали доступ до банківських рахунків українців

Починаючи з лютого 2020 року низка державних органів за письмовим запитом і без рішення суду зможе отримувати доступ до інформації про операції за рахунками, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.
Раніше правоохоронці мали право запитувати лише інформацію про наявність у конкретної юридичної особи чи ФОПа банківського рахунку.
Однак з лютого 2020 року перелік державних органів, які отримали спрощений доступ до банківської таємниці збільшився. Окрім того, вони можуть запитати і інформацію про рахунки, транзакції та контрагентів фізичних осіб. Однак інформація про рахунки і транзакції фізичних осіб може бути надана лише на підставі справи про можливе набуття у власність активів, отриманих корупційним шляхом.
Спрощений доступ до банківської таємниці було надано законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів”, який було прийнято Верховною радою 31 жовтня 2020 року.
Цим законом були внесені зміни до закону “Про банки та банківські діяльність”, а саме в статтю 62, яка регламентує порядок розкриття банківської таємниці.
Однак, варто вказати, що кожен окремий державний орган отримав різний рівень доступу до банківської таємниці, інформує biz.censor.net.ua

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду