В Україні серед підлітків з’явилася нова смертельно небезпечна гра

Зазвичай молодь швидко підхоплює щось незвичайне й цікаве. Отож нова забава поширилася й на інші країни. Зафіксовано вже й трагічні випадки - серйозні травми та навіть смерть дитини (померла 16-річна бразилійка).
У деяких країнах, де поінформовані про небезпечну дитячу гру, приймають необхідні заходи. Наприклад, міносвіти Туреччини, Ізраїлю, США дали вказівки провести у навчальних закладах бесіди з дітьми з метою пояснити їм, які можуть бути важкі травми від участі у таких забавах заради «лайків». Адже підлітки вважають це жартом, розіграшем, зовсім не думаючи про наслідки.
Батьки українських школярів також б’ють на сполох, бо у небезпечної розваги і у нас вже з’явилися шанувальники. В школах та в інтернетмережах діти діляться подробицями гри. Вона полягає у тому, що спочатку кілька чоловік підстрибують, а під час другого стрибка когось підсікають і той падає. Якщо дитина не знає, як правильно падати, то може сильно забитися.
Лікарі попереджають, що витівка загрожує серйозними травмами - тріщини черепа, перелами шиї, хребта і кінцівок, крововилив у мозок. Людина навіть може впасти в кому або й загинути.
Як пояснюють психологи, жорстокі ігри у дітей та підлітків пов’язані з відсутністю яскравих моментів у реальному житті. Також, можливо, у них існують психологічні травми, отримані в дитячому віці, наприклад, від конфліктів з батьками (або між батьками). І небезпечні ігри можуть стати саме тією сферою, в якій ображена дитина вихлюпує негативні емоції, чого не може зробити удома. Прояв жорстокості по відношенню до однолітків чи молодших від себе може бути і наслідком прихованого комплексу неповноцінності, або ж сексуальної незадоволеності, що пов’язано із віковими гормональними змінами та зайвою енергією.
У будь-якому разі учителі, батьки, психологи і представники управління освіти повинні об'єднатися і проводити профілактичні бесіди з дітьми, показувати відео і на прикладах розповідати про наслідки забави.
Батькам, у першу чергу, психологи радять приділяти більше часу своїм чадам, звертати увагу на їхню поведінку. «Якщо у дитини з’явилася невластива дратівливість і тривожність, то вона потрапляє в групу ризику і може вихлюпувати свої емоції через подібні ігри. Почала ігнорувати, не чує запитань, стала запальною, менше концентрується на уроках - бийте на сполох і з’ясовуйте, що з нею відбувається до того, як піде грати в такі ігри, щоби там розслаблятися», – кажуть вони.
Єдиними ліками, які допоможуть уберегти молодь від небезпечних для здоров'я і життя занять, вважають експерти, будуть якісь позитивні захоплення дитини. Батькам потрібно подбати, щоб їхні діти реально були зайняті, захоплені чимось цікавим і корисним. Тоді у них не буде багато зайвого часу, аби вигадувати собі розваги і робити дурниці.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду