«Я хочу жити!» – волає пацієнтка лікарні на Херсонщині

У районній лікарні Олешок відчайдушно бореться за власне життя Олена Р. Та жінка відчуває, що боротьбу програє, як програв її чоловік. Він помер тут від пневмонії, ускладненої захворюванням крові. «Я хочу жити!» – волає Олена  в телефонну трубку, марно намагаючись стримати страшенний кашель. У неї також пневмонія, і пацієнтка боїться, що просто в інфекційному відділенні стаціонару її заразили коронавірусом.
– У райлікарні помер не тільки мій чоловік, а й медсестра. Вона користувалася апаратом штучної вентиляції легень, маску з якого потім надягли мені. Лише потім я дізналася, що в тої жінки діагностували зараження COVID-19. Підозрюю, що інфікувалася від неї через ту маску, і прошу зробити ПЛР-аналіз на коронавірус, але мені відмовляють. Таке враження, що мене кинули напризволяще, і тільки чекають, коли теж серце зупиниться. Але я не хочу помирати. Я хочу жити! – крізь напади кашлю намагається Олена докричатися до журналістів, якщо вже медики не чують. Втім, у стаціонарі вважають побоювання пацієнтки швидше надуманими та викликаними панічним настроєм – дуже типовим у розпал епідемії страшної недуги. «Перед тим, як використати маску після попереднього хворого, її в обов’язковому порядку дезінфікують. Тому заразитися через неї неможливо, – пояснив заступник головного лікаря Олешківської ЦРЛ Василь Борисов. – Експрес-діагностику на коронавірус жінці провели, але результат негативний. Так само COVID-19 не виявили і в її покійного чоловіка – він помер з інших причин».
Справді, хотілося б сподіватися, що всі страхи Олени марні, й вона неодмінно одужає. Та ось над чим треба замислитися: всі троє жителів Херсона, Генічеська, Олешківського та Голопристанського районів краю, у кого виявили коронавірус, також проходили «швидкий тест». І ні в кого з них він зараження чомусь не виявив: його визначили лише в ході проведення досліджень полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Це фатальний збіг чи  імпортні тести таки не виправдовують сподівань на них?
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду