Кліматична катастрофа: Названа нова загроза

Міжнародна група вчених заявила, що показники викиду газу, який є набагато небезпечнішим, ніж вуглекислий, зросли до критичної позначки. Про це повідомляє Phys.org.
Фахівці встановили, що маса парникового газу - трифторметану (гідрофторвуглець-23, ГФВ-23) - розрослася до критичного рівня. Вчені підкреслюють, що тонна ГФВ-23, що потрапила в атмосферу, еквівалентна 12 тисячам тонн вуглекислого газу.

Трифторметан утворюється під час виробництва хімічної речовини, що використовується в системах охолодження. Головними "відповідальними" країнами за викиди ГФВ-23 є Китай та Індія.
Лідери цих країн ще у 2015 році пообіцяли скоротити рівень викиду і відзвітували про те, що виконали обіцянку. Виявилося, що вміст газу досяг рекордних значень ще у 2018 році.

Як критично велика кількість трифторметану в атмосфері вплине на екологію Землі, поки невідомо.
Кліматична ситуація у світі досягла критичної позначки, зокрема через діяльність людини. Від змін клімату страждають не тільки флора і фауна, але й самі жителі Землі. Тому екологи та науковці з різних країн світу закликають лідерів негайно вжити активних заходів. Також вчені пропонують і свої альтернативні рішення для поліпшення ситуації.
Раніше понад 11 тис. кліматологів із 153 країн закликали ООН і владу всіх держав оголосити кліматичний надзвичайний стан.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду