Польща може опинитися на межі катастрофи без працівників з України — польський експерт

Про це заявив глава польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник одного з найбільших переробних підприємств у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек, пише "Укрінформ".
"Польща є великим виробником продуктів харчування, одним з найбільших в Європі. Скажімо, ми більше в ЄС вирощуємо печериць і ін. Тому якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, бо нікому буде збирати", - говорить Гайовнічек.
Він зазначив, що Польщі зараз необхідні "сотні тисяч" працівників з України. Якщо заробітчани не зможуть прибути на роботу до початку сезону збору полуниці, це може навіть стати поштовхом до протесту аграріїв. Як стверджує Гайовнічек, замінити українських робітників ніким.
Експерт також зазначив, що, українцям у Польщі повинні гарантувати гідні умови праці, соціального і грошового забезпечення. Крім цього, заробітна платня наших заробітчан повинна становити мінімум 12-14 злотих (75-90 грн) на годину нетто.
"Але це залежить від сфери працевлаштування, оскільки, наприклад, на будівництві заробляють трохи більше. Досить часто українці намагаються працювати більше годин, щоб більше заробити", - зазначив Гайовнічек.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду