Друга хвиля коронавірусу може стати ще більш смертоносною – ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров’я закликали європейські країни підготуватися до другої хвилі коронавірусу. Про це заявив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге, пише The Daily Telegraph. «Я дуже стурбований подвійною хвилею – восени у нас може бути друга хвиля COVID-19 і нова хвиля сезонного грипу або кору», – зазначив пан Клюге. Він також повідомив, що незважаючи на зниження захворюваності в європейських країнах, «потрібно готуватися, а не святкувати».
          Ханс Клюге закликав країни використовувати час, отриманий в результаті уповільнення темпів поширення пандемії. Тож, на його думку, зараз потрібно:
  • Зміцнення систем охорони здоров’я.
  • Нарощування потенціалу лікарень, відділень первинної та інтенсивної терапії.
  • Проведення всебічного відстеження контактів інфікованих.
  • Проведення загального масштабного тестування.
          Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ також вважає, що низка країн поспішила з початком скасування обмежень.
          ВООЗ у цілому закликає приділити особливу увагу зміцненню систем охорони здоров’я та нарощування потенціалу медичних установ, первинної медико-санітарної допомоги та відділень інтенсивної терапії.
          Відзначається, що повторний порив пандемії може супроводжуватися сезонним сплеском захворюваності на грип та кір. Клюге застеріг країни, які починають послаблювати обмежувальні заходи, заявивши, що зараз «час для підготовки, а не для святкування». Багато фахівців вважають, що друга хвиля пандемії коронавірусу може бути ще більш смертоносною, аніж перша.  
               Лікарі ВООЗ згадують про пандемію іспанського грипу в 1918-1920 рр. Тоді грип з ознаками звичайної сезонної хвороби перетворився на більш небезпечну форму та привів до загибелі близько 50 млн осіб.
          Як відомо, Всесвітня організація охорони здоров’я кілька днів тому вже попереджала, що новий коронавірус, можливо, не вдасться повністю подолати, і наразі неможливо передбачити, як довго він буде циркулювати.       Про це заявив під час онлайн-брифінгу експерт з надзвичайних ситуацій ВООЗ Майк Раян. «Цей вірус може стати ще одним ендемічним вірусом… і він може ніколи не зникнути», – зазначив пан Раян. Він також наголосив, що проблема може перерости в довготривалу, але може й не стати такою.
НЬЮЗМЕЙКЕР

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду