Закарпатець спочатку вбив батька, а потім рідну матір

foto
Він чув її хропіння, прохання викликати «швидку», однак спокійнісінько лежав на дивані
Сімейні конфлікти, на жаль, у деяких родинах вирішуються надто амбіційно. Найгірше, коли крім словесних образ справа доходить до рукоприкладства. Утім 38-річний хустянин спромігся на нечуване… відсидівши за ґратами за вбивство батька, він позбавив життя іще й матір.
 «Ніж у спину»… від найріднішої людини
Юрій Горват (із етичних міркувань імена дійових осіб у матеріалі замінено) давно мав із рідними неприязні стосунки. З батьком у них був однаковий запальний характер, тож під час однієї зі сварок вони так побилися, що літній чоловік відійшов у вічність. За скоєне Юрій відсидів тюремний строк і повернувся до родинного гнізда ще більш озлобленим на світ.
Власної сім’ї чоловік так і не створив, а матері своїми похо- деньками лише завдавав клопотів. 70-річна жінка любила сина і в неї боліла душа за те, що він марнує роки на сумнівні компанії та розваги.
– Бабуся Марія була дуже доброю і поважною людиною. Єдиним її недоліком було те, що поводилась із сином занадто лояльно, – розповідає знайома покійної Лариса Ковач.
Щодо Юрія, то він нерідко заглядав до чарчини і після чергової пиятки принижував матір.
– Вони жили у постійній напрузі. Часто скандалили. Нерідко доходило й до застосування сили, – пригадує Юлія Сайберт, приятелька Юрія.
Того фатального вечора Марія пробувала знову настановити сина на шлях істини, але цим тільки роздратувала його. Юрій вдарив матір кулаком у обличчя. Жінці запаморочилося в голові, вона впала на підлогу. Після цього син, не тямлячи себе, почав лупцювати її де попало. Відтак ще й схопив пляшку з-під недопитого пива і розбив її на голові у неньки.
Наступного дня слідчим свої дії чоловік пояснив так: «Не витримавши п’яних дорікань матері, я ударив її кулаком. На обличчі в неї з’явилася кров. Я допоміг їй підвестися і відвів у спальню. Але там вона продовжувала мене нецензурно ображати. Я «закипів» і, вже не стримуючись, бив її будь-де, аби втамувати лють».
До речі, за висновком судово-медичної експертизи, у стані алкогольного сп’яніння перебував Юрій, а не його мати.
Сам заснув, залишивши матір помирати
Після сімейних «розборок» чоловік пішов до своєї кімнати, залишивши матір лежати на підлозі. Він чув її хропіння у передсмертній агонії, її благальне прохання викликати «швидку», однак не звертав ні на що увагу і спокійнісінько лежав на дивані. А поступово голос жінки ставав усе тихішим…
Уранці ж, коли нелюд-убивця прокинувся, мати була вже холодною. Тільки в ту мить Юрій розхвилювався, зрозумівши, що йому доведеться повернутися в місця позбавлення волі. Тож він, аби пом’якшити провину, сам викликав працівників поліції, повідомивши про труп у оселі. Дільничному інспектору у всьому зізнався, детально розповів усе, як було, сподіваючись на помилування.
Суд кваліфікував злочин як навмисне вбивство і виніс вердикт, що Юрій Горват проведе за ґратами найближчі п’ятнадцять років.
Звичайно, чоловік отримав справедливе покарання, але все ж у цій історії залишається дивним той факт, чому син відправити на той світ обох батьків, тих, хто дав йому життя. Як піднялася рука ката на святе… Хочеться вірити, що у скоєному він справді щиро розкаявся, проте все одно повернути тих, кого вже немає, неможливо.
Марина АЛДОН, газета «НЕДІЛЯ», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду