Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Весняний холод і голод, або Птахи в небезпеці: закарпатський орнітолог прокоментував ситуацію

??Весняний холод і голод, або Птахи в небезпеці: закарпатський орнітолог прокоментував ситуацію

Батьківщина зустріла пернатих морозами й снігом. Лелеки, які нещодавно повернулися з вирію, потерпають від холоду та голоду. Екологи, активісти й рятувальники почали бити на сполох. 

Неабиякий резонанс тема викликала й серед користувачів соціальних мереж. «Якщо погода не зміниться, перелітні птахи цей тиждень не переживуть! Вони можуть просто померти з голоду! Але кожен може щось зробити, наприклад, кинути жменьку пшениці. Якщо вам подобається літній перелив пташиної пісні – не поскупіться», – пишуть небайдужі у «Фейсбуку».

Весняний холод і голод, або Птахи в небезпеці: закарпатський орнітолог прокоментував ситуаціюДокладніше про загрозу для птахів та спосіб їх порятунку «Закарпатський кореспондент» поспілкувався з фахівцем-орнітологом. Кандидат біологічних наук, завідувач кафедри лісівництва УжНУ Людвиг Потіш, розповідає, що подібна ситуація з різким похолоданням, як тепер, є досить рідкісним явищем: 

«За мою практику спостерігати цілодобову мінусову температуру навесні доводиться раз на 8-10 років. Але, як правило, повернення птахів часто супроводжується незначним похолоданням». 

Фахівець зауважує, що ключовим чинником для виживання птахів є їжа, яка дає енергію.

«Зима не відступає, тож усе залежить від того, в якій кондиції прилітають птахи. Якщо вони ще мають трохи запасу у вигляді жиру, то для них це не є проблемою. Але зрозуміло, якщо вони швидко не знайдуть їжу і не почнуть компенсувати енергетичні втрати, то це для них плачевно. Тобто вся небезпека в тому, що птахи не можуть знайти собі їжу. Самий мороз для фізичного їхнього стану не загрожує», – каже Людвиг Потіш.

Фахівець наголошує, що мінусова температура і вдень, і вночі забирає у птахів можливість шукати їжу в водоймах, оскільки вода замерзає, а саме там зазвичай лелеки й шукають собі харч (переважно тваринного походження).

Читайте також: У західних областях України лелеки потерпають від холоду і голоду

Біолог відзначає великим позитивом бажання людей допомогти та підгодовувати пернатих. Однак, каже, для кожного виду птахів потрібна різна їжа: «Лелекам, якщо є така можливість, добре було б порубати рибу, несолену. Зерно для них, навіть якщо їстимуть, не буде компенсувати енергію – адже харчуються їжею переважно тваринного походження».

Також чимало у мережі трапляється повідомлень про лебедів у крижаній пастці. Людвиг Потіш зауважує: «Якщо лебідь замерзає, значить, він або ослаблений, або хворий. Бо нормальною поведінкою для цього птаха є переліт на текучі водойми, які не вкриваються кригою. Тому ми зимою маємо лебедів в Ужгороді. Якщо ж птах не може самостійно перелетіти, тоді треба відловити і спробувати його відгодувати. Давати йому потрібно коренеплоди, рубані на шматки, капусту. Тільки так він буде відігріватися. Заносити в тепле приміщення – ефекту не дасть, головне – їжа». 

Орнітолог зазначає, що не потрібно забувати й про традиційні із зими годівнички. Каже, зерноїдні птахи теж подякують, якщо їх будуть люди підгодовувати.

«Є таке поняття як виснаження природних кормів наприкінці зимівлі. От тепер дуже багато бачимо дроздів, які підтягнулися, шпаки… Вони відлетіти далі тепер не можуть – фізична кондиція не дозволяє. Та й корми виснажені. Тому вони кучкуються локально, масово там, де незібрані яблука тощо. Якщо є можливість підгодовування природними кормами, ягодами – буде дуже добре».

?Закарпатський кореспондент?
Загрузка...

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Професійна розробка сайтів