Важливо знати кожному закарпатцю: Як будуть виплачувати субсидію у 2019 році


Міністерство соціальної політики України розробило проект постанови про монетизацію субсидій, яким пропонує затвердити порядок проведення монетизації субсидій у 2019 році.

Як розповів гендиректор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

“Процедура призначення субсидій не змінюється. Одержувач повинен буде подати заяву в орган соцзахисту населення і дати дозвіл на обробку персональних даних банком. Після того відбудеться електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком і підприємством, яке надає послугу”, – зазначив Музиченко.
Як зазначив Музиченко, на кожного одержувача субсидій буде відкрито персональний рахунок в банку, імовірно в “Ощадбанку”, куди і зараховуватимуться кошти. Саме з цього рахунку будуть списуватися кошти для надання субсидій.

В Міністерстві пояснили, що якщо споживач витратив менше коштів, ніж передбачено існуючими нормами, то залишок грошей після завершення опалювального сезону буде переведено на особистий рахунок споживача.

“Споживач зможе користуватися цими грошима на власний розсуд. Але це можливо тільки при відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг”, – повідомив Музиченко.

Нагадаємо, субсидії планується монетизувати в три етапи:

З 1 січня 2019 року відбудеться монетизація для домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів (близько 100-150 тис. домогосподарств);

З 1 травня 2019 року – монетизація для домогосподарств, яким субсидія призначена на неопалювальний період 2019-го;

З 1 жовтня 2019 року – повний перехід на монетизацію.

Нагадаємо, раніше в Мінфіні заявили, що перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій в січні-вересні показали, що понад 68 тис. осіб отримують кілька субсидій за різними адресами. Завдяки цьому вдалося запобігти неефективному використанню 5,9 млрд грн бюджетних коштів і повернути в бюджет 46,5 млн грн.

Також раніше в Уряді пояснили, як можна заощадити в опалювальний період, а саме: коли вигідніше користуватися субсидією, а коли – вибирати пільгу. В Україні сім’ї мають право вибору: користуватися в опалювальний період субсидією або пільгою. При цьому, якщо сім’я вважає, що доцільніше платити за комуналку з урахуванням пільг, необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду