На Закарпатті є село, де живуть щасливі люди (ВІДЕО)

Закарпатські щасливці. Саме так називають жителів гірського села в Мукачівському районі. Вважають, що саме там живуть найщасливіші люди в Україні. 20 км від траси і в кількох кроках від лісових хащ розташоване село Щасливе, що на Закарпатті. Ще 70 років тому тут було тільки 50 хат. Нині в Щасливому проживає 360 людей.
Кілька кілометрів бездоріжжя – і ось перша хата. Щоб дістатися до неї, треба йти глиняною стежкою. На просторому подвір’ї гуляють кури й коза. На ґанку журналістів зустрічає господиня. Привітно відчиняє ворота. Розповідає свій рецепт щастя.
“Точно щаслива, туй мені нико не докучає, маю корову, козу маву, бика. Свинюсь ме зарізали, всьо маву, від чистого серця від щирої душі”, – говорить Марія Гарагонич, жителька села Щасливе (пряму мову збережено).
Мешкає із зятем і внуком. Кілька років тому померла донька й чоловік. Горе відпустила. Знову почала жити. Часу сумувати немає. Роботи багато – господарство велике.
Трохи далі на подвір’ї однієї з хат порається у винограднику Іван Шуха. Він – один із найстарших жителів села. Йому 82 роки. “Я досі роблю армійську зарядку. Починаючи від розминки. Є 14 або 15 вправ. Далі – присідання. І посміхатися обов’язково треба”, – говорить Іван Шуха, житель села Щасливе.
Робота, зарядка, усмішка – це перші рецепти щастя від місцевих жителів. Про рецепти щастя місцевих знають і в навколишніх селищах. Кажуть, люди тут дивакуваті. Не сумують через буденні негаразди, дорогий хліб чи брак грошей.
Місцеві розказали журналістам телеканалу “Інтер” і легенду про назву села. Раніше воно Серенчливим звалося. Більше про маленьке село Щасливе на Мукачівщині – у сюжеті.

Коментарі

Додати коментар

Залишити коментар

оновити, якщо не видно коду